Dialog Społeczny Powiatu Hajnowskiego

Dialog społeczny przyjmujący formę negocjacji, konsultacji oraz zwykłej wymiany informacji, jest narzędziem łączenia i godzenia interesów rozmaitych grup społecznych. Celem nadrzędnym staje się zaś budowa ładu społeczno – gospodarczego, legitymizowanego przez jak najszersze kręgi społeczeństwa.

W Polsce rangę dialogu społecznego podkreśla Konstytucja RP.  Wedle tego, dialog społeczny to podstawowa zasada, którą rządzi się państwo, bo stanowi podstawę ustroju gospodarczego Rzeczypospolitej Polskiej (rozdział I, art. 20).

Dialog społeczny na poziomie lokalnym jest szczególnie istotny – w granicach swojej małej ojczyzny powinniśmy dążyć do dialogu i porozumienia, bo rozwój społeczeństwa obywatelskiego w regionie i dobrobyt jego mieszkańców to nasza wspólna sprawa.

Chcąc usprawnić kontakt z urzędem, poznać zdanie mieszkańców na temat rozwoju i przyszłości Powiatu Hajnowskiego, na stronie Starostwa uruchomiono zakładkę „Dialog społeczny”.  Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi strategicznymi dokumentami, korzystania z form dialogu. Swoją opinię nt. rozwoju powiatu hajnowskiego można wyrazić  w formie elektronicznej na adres starostwo@powia.hajnowka.pl  lub  w wersji papierowej pisząc na adres Starostwa Powiatowego w Hajnówce (ul. A. Zina 1, 17-200 Hajnówka).

Aby wejśc kliknij w link:

Metryka strony

Udostępniający: Samorząd Powiatu Hajnowskiego

Wytwarzający/odpowiadający: Katarzyna Miszczuk, Administrator BIP

Data wytworzenia: 2017-12-05

Wprowadzający: Katarzyna Miszczuk

Modyfikujący: Katarzyna Miszczuk

Data modyfikacji: 2020-07-13

Opublikował: Katarzyna Miszczuk

Data publikacji: 2017-12-05